ניהול ובניית מוצרים

ניהול מוצרי החברה מהווה את אחד התפקידים החשובים ביותר במערכת הארגונית, שכן ניהול נכון מאפשר שליטה ופיקוח על תמהיל המוצרים, ייצור, עלויות ייצור ורכש, תמחור ומבצעים ועוד.

מודול ניהול ובניית מוצרים של הייפר, הינו כלי יעיל ופשוט ליצירת כרטיסי מוצר הזמינים עבור המשתמשים ביצירת הזמנות, ביצוע מכירות ומתן הצעות מחיר. מודול זה מאפשר למשתמש שליטה מלאה על ניהול מוצרי ושירותי הארגון ומאפשר הוספת מוצרים / שירותים לתמהיל המוצרים, עדכון מוצרים קיימים, בניית עץ מוצר, עדכון עלויות לארגון, תמחור מותאם ארגון, תמחור דינמי ושליטה במבצעים מותאמי מוצר / לקוח. כמו כן, מרכז ומציג את כלל כרטיסי המוצר הכוללים מידע מפורט על כל מוצר לרבות תיאור מלא, מידות המוצר, תמחור עלות ומכירה, מבצעים, עץ המוצר, קטלוגים, ריכוז הצעות ספקים ועוד.

מודול בניית מוצרים

מבוא

כחלק מהגדרתה, מאפשרת הייפר את ניהול תחום המוצרים בחברה באופן פשוט, תוך חלוקת העבודה למספר נושאים, המאפשרת ניהול מסודר של תחום זה בהתאם להגדרת תפקיד המשתמש והרשאותיו. תהליכי ניהול ובניית המוצרים בהייפר מחולקים לארבע הלשוניות הבאות:

 • מוצרים / פריטים - לשונית זו, משמשת ליצירת מוצרים חדשים, חיפוש מוצרים קיימים, עדכון כרטיסי מוצר, בניית עצי מוצר, עדכון מחירים, עדכון ספקים ועלויות, עדכון מבצעים והדפסת מדבקות ברקוד למוצר. לפרטים נוספים, ראה סעיף הבא בעמוד הדרכה זה.
 • תפריט וירטואלי / רשימת ערכים לבחירה - התפריט הווירטואלי מיועד לסידור ומיון מוצרי החברה לפי קטגוריות ובאמצעות תיקיות ותפריטים לנוחות המשתמש. כמו כן, התפריט מאפשר את יצירת קטלוג המוצרים. לדף ההדרכה לחץ כאן.
 • סביבת מבחן לפריטים דינאמיים - סביבת המבחן לפריטים דינאמיים הינה כלי עזר המשמש לביצוע הזמנות ניסיוניות, בדיקת הנראות של ההזמנות, ווידוא תקינות של הזמנות ומוצרים והדמיה של יצירת הזמנה במלואה. לדף ההדרכה לחץ כאן.
 • שימוש בכותרת ההזמנה.

מוצרים / פריטים

זהו העמוד הראשי במודול "ניהול ובניית מוצרים". לשונית זו משמשת ליצירת מוצרים חדשים, חיפוש מוצרים קיימים, עדכון כרטיסי מוצר, בניית עצי מוצר, עדכון מחירים, עדכון ספקים ועלויות, עדכון מבצעים והדפסת מדבקות ברקוד למוצר.

כרטיס המוצר משמש לאפיון המוצר וחלקיו, תמחור והגדרות מלאי. במערכת הייפר נשתמש באפיונים אלו לצרכי יצירת הצעות מחיר, הזמנות וחשבוניות. המוצרים יהיו זמינים עבור המשתמש הן כפריטים בודדים והן בקטלוג המוצרים. שינוי תכונות מוצר מתאפשר אך ורק ממודול זה ואינו מתאפשר בשום שלב בעת ביצוע פעולות מול לקוחות. עם זאת, תמחור ובחירת מידות עבור פריטים בהם מוצעת בחירה זו, ניתנים בשלבי ביצוע ההזמנה והרכישה.

בעמוד זה ניתן לבצע את הפעולות הבאות:

 • איתור פריטים
 • פתיחת כרטיס המוצר וביצוע פעולות
 • יצירת כרטיס מוצר חדש

איתור פריטים ופתיחת כרטיס המוצר

המסך הראשי מציג את אשף חיפוש המוצרים וטבלה המרכזת את תוצאות החיפוש ומשמשת לפתיחת כרטיסי המוצר לצרכי צפייה, עריכה ועדכון. לאחר ביצוע חיפוש והצגת המוצרים / פריטים בהתאם, יהפכו לחצני הפעולה בעמוד זה לזמינים. בחלקו התחתון של העמוד יוצגו שדות מידע נוספים על המוצר המסומן בטבלה, לבחירת המשתמש. מידע אודות השדות השונים ניתן למצוא בסוף עמוד הדרכה זה.

בראש העמוד, בשדה החיפוש, ניתן להכניס פרט מזהה (מספר קטלוגי / שם מוצר / קבוצה) לחיפוש וללחוץ על לחצן חפש. לחלופין, ניתן להיעזר בלחצן אשף חיפוש על מנת לבצע חיפוש ממוקד על פי מסננים נדרשים. בטבלת התוצאות תוצג רשימת הפריטים. לחיצה על שורת פריט תציג בתחתית העמוד מידע נוסף על פריט זה. ניתן להוסיף שדות מידע בהתאם לצרכי המשתמש. לחיצה כפולה על מוצר תפתח את כרטיס המוצר.

לאחר הצגת תוצאות החיפוש, יהפכו לחצני הפעולה הבאים לזמינים:

הדפס מדבקות ברקוד הדפסת מדבקות ברקוד עבור המוצר. לחצן זה פותח את חלון רשימת המוצרים ומאפשר בחירה של פורמט מדבקה להדפסה. מחלון זה מתאפשר ביצוע הגדרת פורמטי המדבקות. למידע נוסף אודות אשף הגדרת המדבקות, לחץ כאן.
עדכן מחיר מכירה ללקוח עדכון מחיר המכירה של המוצר כאחוז מתוך המחיר הקבוע. יש לבחור את האחוז הנדרש וכמו כן, ניתן להגדיר האם להשתמש במקדם ההכפלה ממחיר העלות, כפי שהוגדר בכרטיס המוצר.
קמפיין (מבצע) חדש יצירת מבצע. לחצן זה מאפשר לארגון ליצור מבצעים עבור כלל לקוחות החברה או לחברי מועדון בלבד. על מנת ליצור מבצע חדש, יש לסמן בטבלת המוצרים/פריטים את שורת המוצר הרצוי וללחוץ על לחצן זה. בחלון שיפתח יש למלא את השדות הבאים: שם הקמפיין, אחוז הנחה הניתן למזמינים, תאריכי תחילת וסיום המבצע, טווח שעות לניצול המבצע ואפשרות להגבלת המבצע למועדוני לקוחות נבחרים מתוך רשימת מועדוני הלקוחות. פרטי המבצע יעודכנו בכרטיס המוצר בלשונית מבצע מכירות וניתנים לעריכה. בעת ביצוע הזמנה חדשה, יעודכן המבצע באופן אוטומטי בשורת המוצר בטופס ההזמנה.

קמפיין (מבצע) חדש

יצירת כרטיס מוצר חדש

בלחיצה על לחצן צור חדש ובלחיצה כפולה על מוצר קיים, ייפתח כרטיס המוצר. כרטיס המוצר מחולק לארבע תתי-לשוניות, המשמשות לאפיון המוצר והגדרתו:

 1. כרטיס מוצר - בלשונית זו נגדיר את מאפייני המוצר, מחירו ואת הגדרות המלאי עבורו.
 2. תסריט בניית עץ מוצר ו/או תמחיר דינאמי - יצירת עצי מוצר המורכבים מיחידות מוצר אחרות.
 3. ספקים - ריכוז הספקים המציעים את המוצר, הצעות המחיר ובחירת ספק ברירת מחדל.
 4. מבצע מכירות - יצירת מבצע עבור מוצר נבחר.