תפריט וירטואלי / רשימת ערכים לבחירה

התפריט הווירטואלי מיועד לסידור ומיון מוצרי החברה לפי קטגוריות ובאמצעות תיקיות ותפריטים לנוחות המשתמש. כמו כן, התפריט מאפשר את יצירת קטלוג המוצרים.

תפריט וירטואלי / רשימת ערכים לבחירה

המסך מחולק לשלושה חלקים:

עץ התפריט

במרכז המסך מוצג תפריט המוצרים והפריטים בחלוקה לתיקיות ובמבנה עץ. העץ נוצר מהתיקייה הראשית ו / או מתיקיית "קטלוג מוצרים לבחירה". שתי תיקיות אלה הינן תיקיות ברירת מחדל שאינן ניתנות למחיקה או לעריכת שם.

העץ מורכב מתיקיות הניתנות לעריכה ולארגון מיקומן בעץ ובתוכן ניתן למיין את המוצרים השונים הקיימים במערכת. חלקי העץ מסומנים באופן הבא:

  • התפריט הראשי (ראש העץ)
  • קטלוג המוצרים - תפריט זה יכיל את מגוון התפריטים והמוצרים אשר יוצגו בעת הוספת מוצר מקטלוג.
  • תפריט / תת תפריט
  • מוצר / פריט
  • צומת

עריכת התפריט הוירטואלי

בצדו הימני של המסך, נמצאים לחצני הפעולה המשמשים ליצירת התיקיות ועריכת התפריט. כמו כן, נמצאים באזור זה שדות תיאור התיקייה / מוצר / צומת.

לחצני הפעולה

בחן תפריט וירטואלי מציג את הקטלוג כפי שיראה בעת ביצוע הזמנה ובחירה בהוספת פריט מהקטלוג.
הוסף צומת רגילה הוספת אפשרויות בחירה נוספות למוצר, אשר לא מופיעות בכרטיס המוצר. פעולה זו שימושית עבור עץ מוצר למטרת הוספת הגדרות / אפשרויות מוצר.
הוספת תת תפריט הוספת תת תפריט (תיקייה) בקטלוג המוצרים.
מחק צומת (כולל בניה ונכדיה) מחיקת התפריט / המוצר המסומן. הפעולה תמחק את כל התפריטים והמוצרים הנמצאים בתיקייה שנמחקה.
שמור הגדרות שמירת השינויים שבוצעו בתפריט.

מתחת ללחצני הפעולה מופיעים שדות תיאור פרטי התפריטים. בעת סימון תיקייה / מוצר / צומת עם סמן העכבר, יופיעו מאפייניו בשדות אלה. ניתן לערוך את שמות ותיאורי התיקיות והצמתים. כמו כן, באמצעות לחצן העכבר הימני, ניתן לשנות את מיקומן של התיקיות ולמיינן לפי שמן. תיקיות ניתנות להסתרה על ידי הגדרת שדה "החבא תת-תפריט".

הוספת / הסרת פריטים

בצדו השמאלי של המסך נמצא אשף החיפוש, המשמש למציאת מוצרים לצורך מיונם ומיקומם בתפריט. לחלק זה שלוש לשוניות:

הוסף פריט לרשימה

על מנת להוסיף מוצר לתיקייה, יש לעמוד על התפריט המבוקש (תיקייה) ולרשום מוצר בשדה החיפוש / באשף חיפוש המוצרים. עם קבלת תוצאות החיפוש, יש לסמן את המוצר המבוקש בתיבת הבחירה המופיעה לצדו. המוצרים המסומנים יתווספו לתפריט ברגע סימונם.

יבוא ערכים